اخبار سایت

برگزاری مسابقات قرآنی ندای امداد

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در نظر دارد یک دوره مسابقات قرآنی( ندای امداد قرآن ) ویژه امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر برگزار نماید .امدادگران و نجاتگران محترم جمعیت هلال احمر می توانند جهت شرکت در این مسابقه آیه هایی که با مضمون کمک و امداد بوده را از قرآن کریم پیدا نموده و تا 28/4/93 به آدرس الکترونیکی paygah.emdad@yahoo .com , paygah.emdad@gmail .com ,   ارسال نمایند . به نفرات برتر جوایزی اعطا خواهد شد .

شرایط مسابقه

-     حداقل 10 آیه انتخاب و ارسال گردد .-  تمامی مطالب تایپ شده ارسال گردد .

-     نام و نام خانوادگی – کد امدادگری/نجاتگری – درجه – استان – شهرستان – شماره تلفن همراه در بالای صفحه تایپ و نام سوره ها به همراه آیه نوشته شود- عنوان ایمیل حتما به نام مسابقه ندای امدادی قرآن امدادگر/ نجاتگر و نام استان مربوطه ارسال شود

مثلا : ندای امدادی قرآن نجاتگر 2 حسن نوریان استان تهران

-     در صورت ارسال پس از تاریخ مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد .


حریق یک فروند شناور باری کشور سوریه

به گزارش رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ابوموسی ، در ساعت 3 بامداد مورخ 22/04/93 يك فروند شناور باري تابعه كشور سوريه در آبهاي حوضه ابوموسي طعمه حريق گرديد كه در اين حادثه 21 نفر توسط نيروهاي ايراني نجات و يك نفر فوت و يك نفر مجروح كه 2 نفر به بندرلنگه و 19 نفر به شهرستان ابوموسي انتقال داده شدند .ایشان افزودند که : جمعيت هلال احمر ابوموسی نیز جهت امداد رساني به بازماندگان حادثه اقدام به توزيع اقلام امدادي 18 كارتن ست مواد غذايي و 10 بسته آب معدني نمود.


دیدار مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه با امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان

Pi_201471273732116.JPG

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ، حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا شهابی گفت : در پی دیدار مدیر عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان   هرمزگان ، گزارش کامل و جامعی از برنامه ها و فعالیت های جمعیت هلال احمر توسط مدیر عامل به سمع حضرت آیت الله نعیم آبادی رسانده شد .


نشست بصیرتی در خصوص آثار مخرب ماهواره های بیگانه

Pi_20147872453308.jpg

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت : به میمنت ماه مبارک رمضان نشست بصیرتی در خصوص آثار مخرب دجال واره ( ماهواره های بیگانه ) برگزار گردید .به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگاننشست بصیرتی در خصوص بررسی تهدیدها و آسیب های ماهوارههای بیگانه و  با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر مدیر، معاونین،کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استان و  جناب سرهنگ سالاری مسئول سازمان بسیج ادارات استان برگزار شد.در این نشست، امام جماعت جمعیت هلال احمر هرمزگان حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا روزبهی به آسیب های شبکه های ماهواره ای اشاره کرد و اظهار داشت: غالب برنامه های ماهواره تاثیر بسیار منفی بر فرزندان و جوانان ما دارد و آنچه امروز ماهواره ترویج می دهد بی اخلاقی و خشونت است .


قرائت و تفسیر نیم جزء از قرآن به صورت روزانه در ماه رمضان

Pi_2014778446874.jpg

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت : در ماه مبارک رمضان هر روز مراسم جزء خوانی (نیم جزء ) و تفسیر قرآن کریم انجام می شود . به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان حاج آقا شهابی ضمن اعلام این خبر افزود:در محفل انس با قرآن با قرائت نیم ج‍زء قرآن کریم تا پایان ماه مبارک نصف قرآن ختم میشود. وی با اشاره به این که روایات فراوانی در باب ثواب تلاوت و ختم قرآن کریم در این ماه پربرکت وجود دارد ، بیان نمودند که : بنا به سنت حسنه ‌اسلام هر ساله در ماه مبارک رمضان کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر این استان با شرکت در جلسات تلاوت و ختم قرآن کریم روح و نفس خود را با آیات قرآن کریم روشنایی می بخشند .


همزمان با سراسرکشور: مانور پیشگیری از اعتیاد با شعار «نه به اعتیاد» در" بندرعباس"برگزار گردید.

Pi_2014628211844570.JPG

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمراستان هرمزگان ، در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری جمعیت هلال‌احمر با ستاد مبارزه با مواد مخدر و به منظور پیشگیری و حذف مواد مخدر ازجامعه ، مانور پیشگیری از اعتیاد با شعار «نه به اعتیاد» در بندرعباس برگزار گردید.


پیام تبریک مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

Pi_2014628211124517.JPG

شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن ماه رمضان، ماه آگاهی بیشتر از حقایق هستی است ماه تلاوت قرآن و تدبر در آن ، ماه تقویت اراده و آزادی از زنجیرهای درونی است و این آرمان مقدس در پرتو «روزه» دست یافتی است.


برگزاری دوره بازآموزی طرح امداد و نجات تابستانی در شهرستان حاجی آباد

Pi_20146222034573.jpg

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت : دوره بازآموزی طرح امداد و نجات تابستانی با حضور 42 نفر از نجاتگران پایگاههای امداد و نجات بین شهری در شهرستان حاجی آباد برگزار گردید .

 


اعزام نجاتگران جمعیت هلال احمر استان هرمزگان جهت شرکت در دوره مهارتی توان افزایی نجاتگران پایگاههای امداد و نجات بین شهری

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت : امروز مورخ 1/4/93 تعداد 14 نفر از نجاتگران این استان از شعب جاسک ، بندر خمیر ، پارسیان و حاجی آباد جهت شرکت در دومین دوره مهارتی توان افزایی نجاتگران پایگاههای امداد و نجات بین شهری عازم شهرستان ساوه استان مرکزی گردیدند .


تجلیل از جانبازان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان

Pi_2014622195154768.jpg

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در مراسم معارفه نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از سه نفر از جانبازان این استان به نامهای حسن مریدی زاده ، اکبر زارعی زمین سنگی و غلام اقتداری با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر به عمل آمد .