اخبار سایت

اجرای طرح «یلدانه» با شعار «یلدا برای همه» در هرمزگان

60f0e5a2-b2b7-49d5-94b1-b4e08f830619.jpg

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر هرمزگان ، علی اعمی برنطین با اعلام این خبر گفت: معاونت داوطلبان با همکاری و مشارکت معاونت جوانان جمعیت هلال احمر هرمزگان  در نظر دارد هم راستا با سراسر کشور و همزمان با فرا رسیدن شب یلدا، ساعاتی از بلندترین شب سال را همراه با کسانی باشد که یلدا را تنها و دور از خانواده مانده‌اند؛ بر این اساس اعضای داوطلب در سراسر استان با یک شاخه گل و انار به همراه‌سراها، بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان و کودکان بی‌سرپرست رفته و لحظاتی را در کنار این افراد خواهند بود.

اعمی برنطین با اشاره به اینکه داوطلبان هلال‌احمر هرمزگان در این طرح به سایر افرادی که نه فقط شب یلدا که شاید در بیشتر مناسبات همراه خانواده خود نبوده و تنها هستند هم، سر خواهند زد، افزود: بر این اساس شب یلدا در کنار تلاشگران و خدمتگزاران به هموطنان در پایگاه‌های امداد و نجات، اورژانس، ایستگاه‌های آتش‌نشانی و حتی در خوابگاه‌های دانشجویی خواهیم بود. تمامی هموطنانی که علاقه‌مند به همراهی با داوطلبان هلال احمر در هرمزگان هستند می‌توانند به این میهمانی بیایند.

وی با دعوت از همه علاقه‌مندان برای مشارکت در این طرح گفت: این افراد می‌توانند کلمه «یلدانه» و نام شهرستان خود را به شماره سراسری  ۳۰۰۰۲۱۴۷ پیامک کنند تا داوطلبان هلال‌احمر با آنها تماس گرفته و هماهنگی حضور را انجام دهند. اگر هم علاقه دارند خودشان دست به کار شوند، می‌توانند با یک شاخه گل و انار یا … به نزدیک‌ترین جایی که امکانش وجود دارد، سر بزنند و حتی یک نفر را از تنهایی در بیاورند؛ ضمن آنکه می‌توانند عکس این اقدام خیرخواهانه خود را هم با #هشتگ یلدانه در شبکه اجتماعی منتشر کنند.

مدیر عامل  جمعیت هلال احمر هرمزگان بیان کرد: این طرح در سطح ملی با مشارکت سازمان بهزیستی، دبیرخانه ترویج فعالیت‌های داوطلبانه، سازمان آتش‌نشانی، خانه هنرمندان ایران، معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و شهرداری  برگزار می شود.


درج نظر