اخبار سایت

هیچ گونه حائلی میان شهدا و خداوند متعال وجود ندارد

IMG_2233.JPG

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر  استان هرمزگان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت  هلال احمر استان در جمع کارکنان این مجموعه فرا رسیدن 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت.

حجت الاسلام والمسلمین شهابی ضمن اشاره به مقام والای شهیدان ،اظهار کرد: یکی از مسائلی که در قرآن مجید برای بیان حیات عالی شهدا  ذکر شده ،مقام بسیار رفیع و والای آن هاست ،در سوره آل عمران ایه 169 خداوند فرموده است: "وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ﴿۱۶۹﴾ و مفهوم این آیه این است  که هیچ گونه حائلی میان شهدا و خداوند متعال وجود ندارد. شهدا  به مقام  لقاء الهی و نهایت کمال انسانی رسیده اند.

وی افزود:  مهم ترین امتیاز شهدای ما نسبته به کسانی که در سایر کشور ها در راه آرمان های خود فداکاری می کنند،انتخاب آگاهانه و به دور از احساس است و مقام معظم رهبری نیز در خصوص مقام شهید می فرمایند: "هر شهید پرچمی برای استقلال و شرف این ملت است"

ایشان پیشگامی و خط شکنی را از  مهم ترین ویژگی های شهدای انقلاب نام برد و تاکید کرد: پیشگامی و پیشرو بودن در مسیر حق علیه باطل شجاعت خاصی را می طلبد که این خصلت در شهدای ما وجود داشته و خواهد داشت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت  هلال احمردر پایان به دو وظیفه مهم انسان های امروزی در برابر شهدا اشاره و تصریح کرد: وظیفه اول تکریم شهدا و خانواده ی محترمان هاست زیرا این تکریم در .اقع عزت آفرینی برای جامعه و خود ماست و و ظیفه دوم عمل به سیره ،روش زندگی شهدا و پشتیبانی از ولایت فقیه است،ولایت فقیهی که در بسیاری از وصایای شهدا بر حمایت و پشتیبانی از آن تاکید شده است


درج نظر