اخبار سایت

مدیرعامل هلال احمر هرمزگان خبر داد:خدمات‌رسانی 550 امدادگر به مسافران نوروزی

13980102000296_Test_PhotoN.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس از قشم، علی اعمی‌برنطین  طی بازدید از پایگاه‌های نوروزی جمعیت هلال احمر قشم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با نوروز 98 دو طرح «امداد و نجات جاده‌ای» و «ایمنی و سلامت مسافرین» در سراسر استان هرمزگان در حال اجرا است.

وی با اشاره به خدمات‌رسانی 24ساعته اعضای هلال احمر در ایام عید، افزود: 33 پست امداد و نجات با حضور بیش از 300 نفر از جوانان هلال در سطح جاده‌های مواصلاتی هرمزگان فعال هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان تصریح کرد: 19 پست ثابت و سیار ایمنی و سلامت مسافرین نیز با نقش‌آفرینی حدود 250 نجات‌گر در ورودی شهرستان‌های استان ارائه خدمت می‌کنند که تعداد چهار پست از آن‌ها در جزیره قشم اسقرار دارد.

اعمی‌برنطین ادامه داد: امضای میثاق‌نامه کمپین «نه به تصادفات»، اجرای برنامه «بهرفت» با هدف بهبود رفتارهای ترافیکی و نیز ایجاد فضای «دوستدار کودک» به منظور ارائه آموزش‌‌های کاربردی از جمله برنامه‌های جانبی طرح ایمنی و سلامت مسافرین است.

پایبندی به رانندگی ایمن و رعایت قوانین ترافیکی و مقررات راهنمایی و رانندگی از مهمترین توصیه‌های مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان به مسافران نوروزی بود.

* گام‌های استوار هلال احمر در تبیین فرهنگ نماز اول وقت

حجت‌الاسلام هادی شهابی نیز اظهار داشت: تقارن بهار 97 با سالروز ولادت امام علی‌ابن‌ابیطالب علیه‌السلام سالی علوی را رقم زد و از این رو جمعیت هلال احمر هرمزگان با خود عهد کرده که تمامی ظرفیت‌های خود را در راستای تبیین سیره علوی و فرهنگ ناب اسلامی در نوروز 98 به‌کار گیرد.

وی با بیان اینکه منابع اسلامی، نماز را ستون این دین مقدس الهی عنوان می‌کند، افزود: 32 خیمه ثابت و سیار اقامه نماز در کنار پست‌های ایمنی و امداد جاده‌ای استان دایر شده که بازدیدهای میدانی از استقبال پرشور مسافران نوروزی حکایت دارد.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر هرمزگان تصریح کرد: جذابیت ظاهری و اهداء جوایز مرتبط با نهادینه‌سازی فرهنگ نماز اول وقت، از جمله ویژگی‌هایی به شمار می‌رود که سبب جذب کودکان و نوجوانان به این خیمیه‌ها شده است.

حجت‌الاسلام شهابی گفت: فضاسازی و نشر شعارهایی همچون «سلامت و ایمنی در سفر با نماز اول وقت» و «سفر خود را با نماز اول وقت بیمه کنید» با یادآوری اهمیت این فریضه الهی، انگیزه مسافران برای توقف جهت اقامه نماز در اول وقت شرعی را افزایش می‌دهد.

 


درج نظر