اخبار سایت

در شش ماهه نخست سال محقق شد؛ ارائه آموزش های هلال احمر به بیش از ۶۱۰۰ هرمزگان

f5beb0ad-f79b-4d37-bd10-08c8d53699ed.jpg

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛احمد رئیسی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر هرمزگان در تشریح عملکرد شش ماهه ابتدایی سال جاری این معاونت اظهار کرد:آموزش های هلال احمر در دو بخش همگانی و تخصصی ارائه می شود که آموزش همگانی حضوری در سه رشته آمادگی در برابر مخاطرات، کمک های اولیه و پایه داوطلبی و همچنین آموزش های غیرحضوری از طریق فضای مجازی، تبلیغات محیطی،رادیو، تلویزیون، ارسال پیامک و ...انجام می شود.
وی گفت:در شش ماهه نخست سال 98 بالغ بر دو هزارو 316نفر در استان آموزش آمادگی در برابر مخاطرات را دریافت کردند که پیش بینی می شود با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاهها در این فصل این رقم تا پایان سال به 7هزار نفر خواهد رسید.
رئیسی تصریح کرد: در شش ماهه اول سال جاری  دوهزارو 219 نفر آموزش 22ساعته کمک های اولیه را دریافت کردند که طبق پیش بینی تا پایان سال به 7هزار نفر خواهد رسید.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر هرمزگان ادامه داد: آموزش پایه داوطلبی به عنوان پیش نیاز ورود به  جمعیت هلال احمر به شمار می رود که در شش ماهه نخست امسال یک هزارو 75نفر در این دوره ها شرکت کرده اند.
رئیسی اظهار کرد:دوره های  آموزش های تخصصی که در شش ماهه نخست سال در جمعیت هلال احمر هرمزگان برگزار شده شامل دوره های عمومی امداد و نجات، دوره اسکان اضطراری و سرپناه، دوره بهداشت آب و غذا در شرایط اضطراری، عملیات لجستیک (آماد و پشتیبانی)، حمایت های روانی و اجتماعی، جستجو و نجات در حوادث حمل و نقل (جاده ای) و پایه پیش بیمارستانی می باشد که در سال جاری 21دوره با عناوین فوق برگزار شد و بالغ بر  579نفر در قالب تیم های امداد و نجات این آموزش های تخصصی را دریافت کردند.
 رئیسی با بیان اینکه شهرستان های بندرعباس و پارسیان در بخش آموزش های همگانی بیشترین مشارکت را دارند، گفت:بیشترین استقبال در بخش آموزش های تخصصی مربوط به شهرستان های قشم، میناب و سیریک بوده است.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر هرمزگان با اشاره به اینکه در بخش ارائه آموزش های عمومی و همگانی شاهد رشد بیش از 100درصدی در تمام موارد نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم، خاطرنشان کرد:در شش ماهه نخست سال گذشته حدود 60 نفرآموزش های تخصصی دریافت کردند که در سال جاری با افزایش چشمگیر این رقم به 579 نفر افزایش یافته است.


درج نظر

RenderElem error:Object reference not set to an instance of an object.