اخبار سایت

برگزاری طرح های ملی امداد و نجات ،ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، طرح فرشتگان رحمت ، طرح نیابت و داوطلب یار امدادونجات جمعیت هلال احمر هرمزگان در سال 1396

photo_2017-04-05_11-56-20.jpg

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان (( علی اعمی برنطین )) مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت :  طرح امداد و نجات ، ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی ، طرح فرشتگان رحمت ، طرح نیابت و طرح داوطلب یار امداد و نجات در سال 1396  با موفقیت انجام شد .

علی اعمی برنطین گفت : در طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر هرمزگان ، 30 پست به صورت ثابت ، موقت و سیار در جاده‌های مواصلاتی استان مستقر بودند . در این پست ها 1416 امدادگر و نجاتگر بصورت نفر روز ، 17  دستگاه خودرو آمبولانس، 8 دستگاه خودرو نجات، ، یک  فروند قایق شناور و یک فروند بالگرد به خدمت گرفته شد.

آقای علی اعمی برنطین  افزود: نیروهای مستقر در این پایگاهها در طول اجرای طرح ، 1258حادثه شامل41 مورد  جاده ای، 215 مورد مراجعه حضوری ، یک مورد حادثه کوهستان و یک مورد حادثه دریایی خدمات رسانی نمودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت : از دیگر فعالیت های امدادگران این جمعیت  اسکان اضطراری به مسافرین نوروزی بوده که حدود 2103 نفر در پایگاهها اسکان داده شدند و همچنین  به 5761 نفر مصدوم نیز خدمات رسانی نمودند که از این تعداد 62 نفر به مراکز درمانی انتقال داده شد و 2594 نفر خدمات سرپایی ارائه گردیده شده است .

اعمی افزود: همچنین از 25 اسفند در 6 پایگاه امدادو نجات حاده ای تعداد 13پزشک و پیراپزشک که همگی عضو داوطلب جمعیت می باشند و در قالب طرح  داوطب یار امداد و نجات ، به مراجعه کنندگان خدمات درمانی ارائه نمودند.

وی اظهار داشت: در قالب طرح فرشتگان رحمت توسط خانه های داوطلب 1747 سبد عیدانه بین نیازمندان توزیع گردید و همچنین  در قالب طرح ملی نیابت از 230  سالخورده ، خانواده های بدون فرزند و خانواده های شهید در سطح استان دلجویی بعمل آمد.

آقای اعمی افزود : طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در شهرستانهای بندرعباس ، بندرلنگه، بستک ، رودان ، میناب ، حاجی آباد ، پارسیان ، جاسک ، قشم ، سیریک  ، بندرخمیر و جزیره هرمز  با همکاری بیش از 200 نفراز اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان به اجرا در آمد.

 وی هدف از اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی را مشارکت جوانان در یک فعالیت بشردوستانه و امدادی ، تقویت و انسجام گروههای بشردوستانه، معرفی جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان ، ارائه خدمات امدادی اولیه و ارائه اطلاعات مورد نیاز به مسافرین نوروزی در ایام نوروز در سراسر کشور برشمرد .

وی گفت : در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی همیاران جوان در پستهای ثابت و سیار می کوشیدند تا مسافرین را به کمپین نه به تصادفات جاده ای تر غیب کنند و طرح بهرفت را در بین آنان ترویج دهند .

اعمی گفت : بهرفت مخفف بهبود رفتارهای ترافیکی می باشد و در این طرح اعضای سازمان جوانان تلاش می کردند تا با نکات ایمنی در سفر هنگام رانندگی را به مسافرین گوشزد کنند تا در کاهش تصادفات جاده ای موثر واقع شوند.

وی در پایان گفت : در طول اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در استان هرمزگان ، 161856 نفربه پست های ایمنی و سلامت  ، تعداد 56336 نفر به ایستگاه سلامت و3673 نفر به خیمه نماز و 33007 نفر به چادر دوستدار کودک مراجعه نمودند و  توسط اعضای جوانان تعداد 2575 نسخه بروشورچاپ شده مربوط به جمعیت هلال احمر استان و تعداد 60181 نقشه و همچنین  تعداد47821 عدد سایر محصولات سازمانهای استان بین مسافرین توزیع گردید


درج نظر